Tarih: 21 Ocak 2020 Konu Sayısı: 248

Bohem tarzı dekorasyon stilleri

Bohem tarzı dekorasyon stilleri

Dekorasyonda Bohem tarzı nedir

Bohem tarzı dekorasyon stilleri biraz alışılmış dekorasyondan farklı sıra dışı rahatlığın söz konusu olduğu bir dekorasyondan bahsedilebilir.Rahatlık için tasarlanan bu tarz tamamen sıcak bir ortam yaratarak ortam daki kişilere dekorasyonda kullanılan objeler ve mobilyalar ile huzur vermektir. Bohem tarzı dekorasyon stilleri en büyük özelliği ise her döneme ait bir parçanın dekorasyona yansıtılmasıdır. Örneğin 90’yılında moda olan bir mobilyayı, diğer bir yanda eski bir tabloyu veya eskiden moda olan bir vazoyu dekorasyonda kullanmak gibi düşünün iş seyahatlerinde veya gezilerinizde aldığınız objeleri aksesuarları dekorasyonda kullanabilirsiniz. Bu dekor malzemeleri veya aksesuarlar eski bir daktilo olabileceği gibi çok eskiden kalan artık kullanılmayan bir telefon da olabilir.

Bohem Dekorasyonu İçin Mobilya Tarzları

Bu dekorasyon tarzına uygun ürünler, aynı zamanda etnik yönü ağır basan ürünler de olabilir. Eski bir gitarı duvarın veya odanın herhangi bir köşesinde kullanılması söz konusu olabilir. Aynı zamanda renk renk, desen desen kumaşlardan yapılan kırlentler farklı renklerde tasarlanan kanepelerin ya da çekyatların üzerine konularak dikkat çekicilik sağlanabilir. Bunun yanında ahşap pek çok biblo, evin farklı köşelerine yerleştirilebilir. Bohem tarzı dekorasyon konusunda önemli olan başka bir boyut, dekorasyonun sıra dışı olmasıdır. Birbirine zıt olan renklerin kullanılması söz konusu olabilir. Eski model bir abajurun yeni model bir sehpanın üzerine konması son derece farklı ve ilgi çekici bir izlenim uyandırabilir.

Bohem Ddekorasyon fikirleri

Hem romantik, hem klasik, hem modern hem de vintage gibi pek çok tarzı bir araya getirerek bohem tarzı dekorasyon oluşturmak mümkündür. Ancak önemli olan tüm bu zıtlıkları bir araya getirirken bunların uyumunu da sağlamaya önem verilmelidir. Aşağıdaki bohem dekorasyon stilinden esinlenerek sizde bohem dekorasyon tarzını evinize yansıtabilirsiniz.

bohem-dekorasyon-stilleri
bohem dekorasyon modelleri
bohem dekorasyon fikirleri
bohem dekorasyon stili dekorasyon nasıl
bohem yatak odası dekorasyon
bohem dekorasyon fikirleri
bohem dekorasyon modelleri
bohem tarzı dekorasyon yatak odası modeli
bohem tarzı dekorasyon örnekleri
bohem tarzı konsol modeli

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz