Desenleri Uyumlu Bir Şekilde Dekorasyona Yansıtma

Desenleri Uyumlu Bir Şekilde Dekorasyona Yansıtma
0 Paylaşımlar

Desenleri Uyumlu Bir Şekilde Dekorasyona Yansıtma Desenleri bir alanın dekorasyonuna dahil etmek oldukça zor ve karmaşık olabilir; ancak, doğru yapıldığında bir odayı zahmetsizce canlandırabilirler. Desenlerin dekorasyonda karmaşık görünmeden uyum içinde nasıl gösterebileceğiniz hakkında bilgi alarak, bir profesyonel gibi desenleri dekorasyona dahil etmeyi başarabilirsiniz. Önemli olan desen uygulanacak dekorasyonun temel kurallarını anlamaktır, size yardımcı olmak için evinizde desenleri kombineli uyumlu ve karmaşık gözükmeden dekorasyonda etkili ve dikkat çekici görünmeleri için bilmeniz gereken kuralları bir araya getirdik.

dekorasyonda-desen-kullanimi

Temel Bilgiler

Her zaman unutmamanız gereken gereken ilk kural temelleri hatırlamaktır. Bir deseni bir odaya eklediğinizde, desende bulunan renk dığılımının düz tek renklere sahip olmalı. Düz tek tonlar, derken duvar renginiz, perde renkleriniz koltuk kumaş renklerinizi kullanacağınız desen tonlarının bu renklerle uyum sağlaması desenlerinizin dekorasyona daha etkili ve dikkat çekiciliğini merkezler. Düz renklere, desen renklerinizi kombinelemezseniz dekorasyona uyumsuz ve karmaşık bir etki getirebilirsiniz.

dekorasyonda-desen-kullanimi
Geometrik Desenlerin Dekorasyonda Etkisi

Geometrik desenlerden korkmayın.Size çok karmaşık gözükeceği etkisi verselerde, geometrik desenler tek renkli bir renk paletine destek sağlar. Küçük alanlar da dahil olmak üzere evdeki herhangi bir alanın sadeliğini canlandırır. Yaşam alanlarınıza etkili dikkat çekici görsellik ve uyum getirir, tek renkli alanlara göz alıcı görünüm kazandırır.

dekorasyonda-desen-kullanimi

dekorasyonda-desen-kullanimi

Tek Renkli Dekorasyonlar Desen Kullanımı

Tek renkli dekorasyonlarda Hatırlanması gereken bir kural: Büyük desenler genellikle zeminlerde kullanılmalıdır. Zemini büyük bir desenle kaplamak, benzer bir renge veya benzer bir desene sahip ek vurgulu koltuk kırlentleriyle iyi uyum sağlar. alana kesintisiz bir birliktelik getirecektir.

dekorasyonda-desen-kullanimi

Birden Çok Deseni Ve Rengi Birleştirme

Benim gibi desenli dekorasyonu seviyorsanız. Çok fazla deseni ve renk kombinini kullanabilirsiniz. Fakat büyük alanlarda ve açık renk duvarlarda etkili olacaktır. Birden fazla farklı deseni bir araya getirmek isteyebilirsiniz. Açık renkli duvarlarda canlı renkler çok dikkat çekici görünür, böylece çok sayıda farklı desen ekleseniz bile uyumlu bir görünüm için renk kombinasyonuna önem verin. 5 veya daha fazla desen eklemeyi düşünün 2-3 desen ile sınırlandırmayın.

0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.