Tarih: 23 Ocak 2020 Konu Sayısı: 249

Evinizde temizlik alışkanlığınızı değiştirin

Evinizde temizlik alışkanlığınızı değiştirin

Evinizde temizlik alışkanlığınızı değiştirin Ev temizliği zor bir iştir. Ama temizlik alışkanlıklarını kendi açından gerekenden daha zorlaştırıyor olabilirsin. Yatak odanızı , mutfağınızı ya da banyonuzu toplamak, temizlemek kötü , dağınıklıklarınızdan kurtularak temizliği kolaylaştırabilir ve evinizi daha kolay temiz tutabilirsıniz.
Oturma alanlarınızı banyonuzu gelen misafirlerinize kötü bir izlenim bırakmamak adına derli toplu ve temiz tutmalısınız. Bu gelen misafirler açısından ve sizin açınızdan sağlığınız açısındanda çok önemli bir aktivitedir.

oturma odası temizleme fikirleri

Temiz yaşamak

Oturma odanıza bakın. Eşyalarının durumu nedir? fazla dağınıklık varsa onları toparlayın, tekrar gözden geçirme zamanı. Bu dergiler, battaniyeler, estetik görünümü bozan unsurlardır. Temizliği zorlaştıran etkenlerdir. Eşyalarınızı gruplar halinde toplanmak fayda sağlayacaktır. Ancak çocuklarınızın oyuncaklarını köşeye dağınık bir şekilde istiflenmesi ve bir kutuya özenle yerleştirilmesi arasında bir fark vardır. Yığınlardan kurtularak, eşyaları bu şekilde toplamanız mantıklıdır, oturma odanızı temiz tutmak için bu eşyalara bir depolama sistemi yapın. Ek bir avantaj olarak, aile üyelerinizin veya oda arkadaşlarınızın kullanımda değilken eşyalarını yerlerine koymalarına yardımcı olacak şekilde kullanmalarına olanak sağlayabilir.

kolay ev temizleme

Tozlu yüzeyler

Oturma odanızdaki tüm yüzeyleri ne sıklıkla tozunu alıyorsunuz? Sık sık değilse, en yaygın kötü oturma odası temizlik alışkanlıklarından biriyle karşı karşıya olabilirsiniz. Her şeyin temiz görünmesini kolaylaştırmak için ortalıkta her zaman tuttuğunuz şeyleri düzenleyin.

Toz almadan önce yapmanız gerekenler

Oturma odası toz biriktirme eğilimindedir. Bu yüzden ilk önce yüzeylerinizdeki tozu ele almalısınız, elektrik süpürgesi yardımı ile yüzeysel toz aldırmak toz alma işlemini kolaylaştıracaktır. Daha sonra toz almaya başlayın. Ve önce en yüksek yerlerin mobilya üstlerinin tozunu alın, sonra aşağı inin. Zeminlerinizi en son temizleyin, böylece toz alma işeminde yerlere dökülen tüm bu tozları yerleri süpürürken tamamen temizlersiniz.

ev temizlik fikirleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.