Koltuk Takımı Almadan Önce Bilmeniz Gereken İp Uçları

Koltuk Takımı Almadan Önce Bilmeniz Gereken İp Uçları
0 Paylaşımlar

Koltuk Takımı Almadan Önce Bilmeniz Gereken İp Uçları Koltuk takımı satın almak evinizin dekorasyonunu yenilerken önemli bir adımdır. Genellikle oturma odasının odak noktasıdır ve belirli bir tasarıma karar vermeden önce dikkate alınması gereken bir çok husus vardır. En önemlilerinden bazı konulara önem vermeniz gerekir.

Koltuk Rengi Seçme Fikirleri

Koltuğun rengi çok önemlidir. Dekorasyonun diğer ögeleri ile uyum sağlaması dekorasyonda dikkat çekiciliği sağlamak çok önemlidir. Koltuğunuzu tam olarak nerede kullanılacağından emin değilseniz arada başka odada kullanmayı düşünüyorsanız, çeşitli farklı mekanlarda ve dekorlara uyum sağlayacak bir renk seçmek en iyisi olacaktır. Ancak, bir rengi gerçekten seviyorsanız, kullanmaktan korkmamalısınız. Renk seçimi önemlidir, fakat her şey renkle bitmiyor. Beğendiğiniz renkte bir koltuğa sahip olmak, Yani boyutuna da dikkat edin. Evinize mükemmel uyum sağlamalıdır, bu da ne bunaltıcı ne de alanı kaplayan büyüklükte olmaması gerekmektedir.

Koltuk Model Seçimi

Renk ve boyutun alanınız için uygun olduğuna karar verdiyseniz, şimdi şekle odaklanmalısınız. Baktığınız koltuğun odanıza nasıl uyacağını hayal etmeye çalışın. Dekorunuza uyan bir şekle sahip olması önemlidir. Şekil, modern, spor,klasik,avangard bir koltuk arasında kolayca fark yaratabilir.

Koltuk Malzemesi

Malzeme de çok önemlidir. İpek veya kadife gibi bazı kumaşlar, kanepenizin sofistike, hatta göz alıcı görünmesini sağlarken, diğer kumaş türleri daha rahat veya rustik bir görünüm verebilir. Koltuğunuzda olmasını istediğiniz etkiye ve iç tasarımınızı nasıl etkilemesine istediğinize karar verin. Tabii ki, Seçtiğinizin koltuğun güzel görünmesi herşeyin bittiği anlamına gelmez. İyi görünen bir şey sizi aldatmasın çünkü rahat olması da gerekir. Bu iki yön arasında iyi bir denge olduğundan ve birinin diğerine üstün gelmediğinden emin olun.

Koltuk Takımı Almadan Önce Bilmeniz Gereken İp Uçları 1
Koltuk Takımı Almadan Önce Bilmeniz Gereken İp Uçları 2
Koltuk Takımı Almadan Önce Bilmeniz Gereken İp Uçları 3
Koltuk Takımı Almadan Önce Bilmeniz Gereken İp Uçları 4
0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.