Koridor dekorasyonu için etkili çözümler 1

Koridor dekorasyonu için etkili çözümler

Koridor dekorasyonu için etkili çözümler

Yaşam alanlarınızın salon, oda, mutfak, banyo gibi alanlarında uygulanan dekorasyonlar sınırsızdır. Bu alanlar için bir çok firmanın tasarladığı ürünlerde oldukça zengin çeşitliliğe sahiptir. Evin dekorasyonunda en az ilgi gösterile bölümü ise koridor ve giriş bölümüdür. Genel olarak bu bölümlerde alanın dar olması nedeni ile herhangi bir eşya kullanılmaz. Giriş alanlarında ise gömme veya seyyar portmanto ve ayakkabılık yer alır.

2015 dekorasyonlarında trendler arasında en çok tercih edilen hol ve koridor dekor ürünleri arasında konsollar, ön plana çıkıyor. Bekleme koltukları, dışarı çıkerken rahat ayakkabınızı giymeniz için ideal çözümlerdir. Küçük tabureler, sandalyeler ve şifonyerlerde kullanılabilir. Genel olarak farklı odalara ait bu eşyalar, koridorların havasını değiştiriyor. Özellikle son dönemde eski mobilyaların tekrar hayata kazandırılması ile yenilenen mobilyalar koridor dekorasyonları için etkili çözümler olmaktalar. Bekleme koltuklarında genel tercih tekli oyma çay takımı berjerleri olurken, tabureler ilginç tasarımlar ile göze çarpıyor. Konsollar ve şifonyerler eskitme veya neon renklerde karşımıza çıkıyor.

Boydan boya halı veya ahşap desenli parke ile döşenen koridorlar duvarlara asılacak birkaç aile resmi tablo veya ayna koridora dekoratif görünüm kazandıracaktır. Dekoratif görünümlü bir koridor için küçük ancak göze çarpan dekorasyon fikirlerini sizin için bir araya getirdik. Öncelikle koridorunuzdaki kör noktaları tespit etmeniz gerekmektedir. Bu noktalar ayaklı eşyaları kullanmak için şahane alanlardır. Tabanda fazla yer kaplamayan ancak bir metre kadar yukarıda genişleyebilen her türlü eşya koridorlarda kullanılabilir. Genel olarak koridorlar bir metre ile iki metre arasında genişliğe sahiptir. Seçeceğiniz ürünlerde koridorun ne kadarını kullanabileceğinizi mutlaka hesaplamalısınız. Standart olarak sizlere bir hesaplama yapar isek; bir kişinin koridorda rahatlıkla geçiş alanı yaklaşık 60 cm kadardır. Bu alan dışında kalan bölümde büyük ebatlara sahip olmayan eşyalar tercih edebilirsiniz. Aşağıda hazırladığımız koridor dekorasyonları için tasarlanmış dekorasyon ürünlerinden faydalanarak sizde koridorlarınız için iddalı dekorasyon stilleri oluşturabilirsiniz galerimize bir göz atın.

Konuya Oy Verin

User Rating: 4.9 ( 1 votes)