Odanıza Farklı Aksesuar Düzenlemesi İle Çekici Görünüm Katın

Odanıza Farklı Aksesuar Düzenlemesi İle Çekici Görünüm Katın
0 Paylaşımlar

Odanıza Farklı Aksesuar Düzenlemesi İle Çekici Görünüm Katın Odanızı dekorasyon dergilerinde gördüğünüz kadar çekici yapmak söz konusu olduğunda, her şey tamamlayıcı aksesuarlarda biter. Mükemmel görsellik taslağını tam olarak elde edemezseniz. Veya bir şeyin eksik olduğunu düşündüğünüz bir odanız varsa endişelenmeyin, hepsini çok şık göstereceksiniz. Aksesuarlarınızı görsel tamamlayıcı olarak eklemek için yalnızca bir kaç odaklayıcı unsurlara ihtiyacınız olabilir.

Bunun hangi aksesuarları seçeceğinizle,bunların nasıl birleştirileceğiyle ilgisi yoktur. Aksesuarları bir profesyonel gibi yapmanıza ve her odayı görsel çekicilik kazandırmanıza yardımcı olabilecek fikirleri aşağıdan okuyun.

Size Hitap Eden Ögeleri Bulun

Evinize görsellik sağlamanın ilk sırrı, trendleri unutmak ve sizi harekete geçiren öğeleri seçmektir. Hayatınızla ilgili hikayeler anlatan, evinizin karakterini verecek ve onu kendinizin hissetmesini sağlayacak kişisel öğelerdir. Modayı kesinlikle seviyorsanız, bir kaç moda ürünüde dekorasyona katmakta bir sorun yok. Ancak bu aile yadigarlarını ve seyahat hatıralarını da gururla sergilediğinizden emin olun.

Boyutlara Dikkat Edin

Boyut sorunu, aksesuar ve dekorasyon söz konusu olduğunda bir numaralı hata olabilir. Doğru boyutu seçmek için, alanın boyutunu ve aksesuarların boyutunu da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, büyük ve boş bir duvara küçük bir sanat eseri asarsanız, kaybolmuş gibi görünecektir. Aynı şekilde, küçük bir dresuar üzerine büyük boy bir vazo koyarsanız, küçük yüzeyde anlamsız görünecektir. Büyük genellikle daha iyidir. Birkaç büyük veya orta boy aksesuar, birçok küçük süs eşyasından daha fazla etkiye sahip olacaktır.

Farklı Dokular Ekleyin

Doku, mekana hayat verir. Odaya ilgi, derinlik ve enerji katar. Aksesuarları eve yerleştirirken, önemli bir etkiye sahip olması için her alanın dokusunu etki edici hale getirin. Çeşitli cam nesnelerin sergilendiği bir raf düşünün. İyi olacak ama aynı zamanda tek boyutlu hissettirecek. Bununla birlikte, zıt dokular eklerseniz ahşap veya taş, canlı bitkiler ve bazı dikkat çekici raf örtüleri gibi), heyecan verici bir görünüm elde edersiniz.

Odanıza Farklı Aksesuar Düzenlemesi
İlginç Görseller Oluşturun

Profesyonelce dekore edilmiş bir görünüm elde etmek için, ayrı ayrı aksesuarları hizalamaktan veya odanın etrafına eşit olarak yaymaktan kaçının. Bunun yerine, birlikte uyum sağlayacak küçük nesne kümeleri oluşturun (tasarımcılar bu küçük ekran görselliğine “vinyetler” adını verir). En çekici düzenleme için tek sayılar kullanın. Aksesuarları üçlü (veya beşli) gruplar halinde düzenlemek her zaman daha güzeldir. Tek sayıda öğeyi düzenlemek için, arka tarafta en uzun nesnenin bulunduğu bir üçgen oluşturun. Mükemmel dengelenmiş bir görsellik elde etmek için farklı yüksekliklere, dokulara ve görsel ağırlıklara sahip nesneler seçmek istersiniz. Doğru harmanlama etkisini elde etmek için uzun, dokulu vazoları yapraklı saksı bitkileri ve parlak cam mumlarla eşleştirmeye çalışın.

Odanıza Farklı Aksesuar Düzenlemesi
Bir Bütün Halinde Düşünün

Aksesuarların üst üste dizildiklerinde, yığıldıklarında veya katmanlandıklarında ne kadar iyi göründüğüne şaşırabilirsiniz . Raftaki bir resim biraz sıkıcı olabilir. Ancak, büyük bir çerçevenin önüne daha küçük bir resim ve güzel bir tabak yerleştirdiğinizde aniden ortaya çıkar. Küçük bir öğeyi görüntülemek istiyorsanız, kaybolmasını önlemek için bir tepsi veya kitap yığını üzerindeki diğer öğelerle birlikte gruplayın.

Renklerinizi Koordine Edin

Aksesuarları bir rafa veya bir odanın etrafına yerleştirirken renk paletini göz önünde bulundurun. Aynı renkteki birkaç iyi yerleştirilmiş öde, uyumlu bir görünüm yaratacak ve gözün odanın etrafına çekilmesine yardımcı olacaktır. İki veya üç farklı renkte ki odanın renk düzeni ile uyumlu. ilgi uyandırmak için ahşap veya taş gibi bazı metalik ve doğal yüzeyler ekleyin.

Odanıza Farklı Aksesuar Düzenlemesi

0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.