Şık Oturma Odası Dekorasyonu İçin Yeni Tasarım İpuçları

Şık Oturma Odası Dekorasyonu İçin Yeni Tasarım İpuçları
0 Paylaşımlar

Şık Oturma Odası Dekorasyonu İçin Yeni Tasarım İpuçları Oturma odası genellikle evinizin merkezidir. Ayrıca eğlenmek veya ailenizle vakit geçirmek için toplandığınız yerdir. Her gün kullanılan bir oda olduğu için, dekorasyon söz konusu olduğunda oturma odasının dekorasyonuna ayrı bir önem vermeniz gerekmektedir.
Güzel ve kullanışlı bir şekilde dekore edilmiş bir oturma odası, eviniz hakkındaki hislerinizi tamamen değiştirebilir. Ancak hem stil hem de uyumlu ve aynı zamanda odanız için işlevsel görmek için bir kaç yastıktan daha fazlası gerekir. Şık bir oturma odası tasarlarken dikkate alınması gereken bir çok faktör vardır. Size vereceğimiz oturma odası iç tasarım ipucuları , sevdiğiniz görünüm ve hisle bir oturma odası yaratmanıza yardımcı olacak.

Bir Odak Noktası Tanımlayın

Şık Oturma Odası Dekorasyonu İçin Yeni Tasarım İpuçları 1

Her odanın bir odak noktasına ihtiyacı vardır. Göze çarpan ve odayı sabitlemeye yardımcı olan bu özelliği. Bazen bir şömine, veya harika manzaralı büyük bir pencere gibi mimari bir özelliktir . Ancak oturma odanız doğal bir odak noktası sunmuyorsa, bu bir odak noktası yaratamayacağınız anlamına gelmez.

Şöminesi olmayan bir oturma odası ya da harika bir manzaralı pencereniz olmasada, evinizin eksik olduğunu düşünmeyin. Artık kendi çarpıcı odak noktanızı yaratma özgürlüğüne sahipsiniz. Büyük bir duvar tablosu veya kanepe gibi bir mobilya parçası eklemek , bir odak noktası oluşturmanın ve odanız için bir renk şeması belirlemenin harika bir yoludur.

Mobilya Yerleşimini Planlayın

İyi tasarlanmış bir oturma odası rahat ve misafirperver olmalıdır. İnsanların vakit geçirmek isteyeceği bir oda tasarlamanın bir parçası da düzenin dengeli ve iyi bir akışa sahip olmasını sağlamaktır . Bir mobilya planıyla başlamak, ağır mobilyaları taşımaya başlamadan önce farklı parçaların birlikte nasıl uyum sağlayacağınızı görmenize yardımcı olabilir.
Oturma odanızı herkesin toplanmayı sevdiği bir yer haline getirmek için , oturma düzeninizi sosyalleşmek üzere düzenleyin . Düzgün aralıklarla yerleştirilmiş bir oturma alanı, odadaki herkesin sesini yükseltmeden bir konuşmayı sürdürmesine olanak tanır. Geniş bir alan halısı, konuşma alanınızı sabitlemeye ve odanın rahat hissedilmesini sağlamaya yardımcı olabilir. Odanız için doğru boyuttaki halı, her bir mobilya parçasının halının üzerinde en iyi görünümü sağlayacaktır.

Showroom Görünümünden Kaçının

Özenle seçilmiş bir görünüme sahip bir oturma odası yaratmak için, gerçekten sevdiğiniz mobilya ve aksesuarları seçin. Oturma odanız tarzınızı ifade etmeli , bir mobilya showroomu gibi görünmemelidir. Çok alışılmış bir stil olan takım koltuk yerine kanepe ve berjer kumaşlarında farklı seçimler yapın veya aynı kahve ve sehpa setinden kaçının. Mobilyalarınızı karıştırmak ve eşleştirmek , dekorunuza eğlenceli renkler ve desenler eklemenize de olanak tanır. Başka yerde bulamayacağınız bir görünüm için eski ve antika mağazalarından benzersiz buluntularla mekanınızı özelleştirin .

Aydınlatmanızı Canlandırın
Şık Oturma Odası Dekorasyonu İçin Yeni Tasarım İpuçları 2

İyi aydınlatma bir alanı tamamen dönüştürebilir. Bir oda güzel tasarlanmış olsa bile, zayıf aydınlatma onu karanlık ve istenmeyen bir hale getirebilir. Aktivitelerin okumadan sosyalleşmeye ve TV izlemeye kadar değiştiği bir odada, bir dizi aydınlatma seçeneği daha da önemlidir. Düzgün aydınlatılmış bir oturma odası, her türlü amaca izin verecek şekilde ortam, vurgu ve görev aydınlatmasına sahip olmalıdır . Çoğu oturma odası yalnızca bir ışık kaynağına sahiptir, ancak lambaların ve apliklerin eklenmesiyle katmanlı aydınlatma oluşturabilirsiniz .

Odayı Doku ile Canlandırın

Bir oturma odası biraz sade göründüğünde veya bir şey eksik gibi olduğunda, sorun doku eksikliğidir. Birçok insan dekorasyon çabalarını bir renk deseni ve mükemmel bir mobilya parçası seçmeye odaklıyor. Doku bir odaya sıcaklık ve ilgi katar ve duyuları hayata geçirir . Oturma odanızda çok sayıda cam ve metal yüzey varsa, onu dengelemek için pelüş bir halı ve birkaç ahşap parça ekleyin. Alternatif olarak, yumuşak döşemeli mobilyalarla dolu bir odanız varsa, cam vazo veya metal tepsi kullanmak biraz ışıltı katabilirsiniz.

0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.